Парк розташований на Новому Львові поміж вулиць Стуса, Мушака і Мишуги на мальовничих схилах яру.
Ця територія була популярною відпочинковою зоною ще в 1830-х рр. Сюди приходили сім’ями, влаштовували пікніки і засиджувалися до глибокого вечора. У 1905 р. тут почали закладати повноцінний міський парк за проектом Арнольда Рьорінґа, якого тут по-своєму називали «інспектором плантацій». Сам творець жив у віллі неподалік, а проєкт «Залізна вода» став останнім в його житті. З 1984 року місце є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.
Свою назву парк отримав не випадково, адже через вихід мергелів на його території утворилися джерела, багаті на залізо. Одне із них облаштували бюветом і саме з цього часу буковий праліс почав щораз більше нагадувати парк.
На початках в «Залізній воді» планували також облаштувати функціональний оздоровчий парк «Йордана», за прикладом краківського лікаря Г. Йордана, який створив ідентичний парк у Кракові. Проте на виділеній під це території розпочали забудову, яка згодом стала Новим Львовом.
В долині, де було багато джерел, у ХІХ ст. знаходився також став Камінського, корчма і німецький літній театр Франца Краттера. Зараз на місці ставка знаходиться басейн спорткомплексу «Динамо». Джерела існують до сьогодні, але їхня вода в сумнівному стані.
У парку, як це й годиться, багато дерев. Найбільше серед них дубів та кленів, багато з яких мають понад дві сотні років. Частенько можна почути сороку, шпака, сойку, крука, горлицю, дятла та, навіть, пересмішника.
Тут, як і багато років тому, люблять проводити час львів’яни, а також студенти Українського Католицького Університету, котрий межує з парком.