Сихів урбаністичний

Стріт-арт – напрям у мистецтві, який заслужено добився свого визнання. Це сучасно, стильно та самобутньо. Сихівський район як молодий, прогресуючий та урбаністичний, може похвалитися чималою кількістю якісної вуличної творчості, якої з кожним роком стає все більше.

Для комфортного знайомства з мистецтвом в галереях створені окремі зали, ми ж розділимо усі наші мурали на 5 зон.

1. Міст у стріт-арт (вул. Луганська)

Перша опора

Особливо виділяється іронічне зображення гуцула

Друга опора

Акцент стінопису – дівчина з символічним ягнятком на руках

Третя опора

Абстракція з типових графічних шрифтів і постаті вуличного художника в центрі малюнку

2. Довкола Шувару

Кільце з семи муралів, які додають життя навчальним закладам та багатоповерхівкам.

Щасливе дитинство (вул. Чукаріна, 22)

Цей стінопис видніється ще з Сихівського мосту і його сміливо може вважати найвідомішим тут.  Мурал важко не помітити, адже він охоплює цілу стіну багатоповерхівки, а його загальна площа сягає понад 360 квадратних метрів. 

З’явився мурал у 2013 році, попрацювали над ним шестеро художників з різних міст України за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР і Сихівської районної адміністрації. Фінансування здійснювалось Міжнародним благодійним фондом Костянтина Кондакова.

Основними мотивами муралу є веселі, щасливі діти. Сонце, веселка, приємна місцевість та інші елементи, що тут зображені, ніби натякають на цілковиту безтурботність і піднімають настрій сихівчанам навіть у хмарну погоду.

Панорама Львова

Аби далеко не їздити, на Сихові розмістили одразу всі відомі об’єкти Львова. Щоправда, ця панорама намальована, але теж заворожує. 

Мурал створений за ініціативи Дитячого центру спорту, туризму та екскурсій і знаходиться на його території.

Хлопчик-мандрівник (вул. Чукаріна, 9)

Безпосередньо на стіні Дитячого центру туризму з 2017 року також красується тематичний мурал. На ньому зображений усміхнений мандрівник в горах, який так і манить організувати якусь літню мандрівку на природу. 

Оріяна (вул. Чукаріна, 3)

У 2017 році на стінах школи-ліцею «Оріяна» з’явилася мудра сова, яка також додала барв у шкільні будні. 

Проєкт вийшов різнобарвним і окрім сови тут поєднуються елементи вишивки, силуети дітей та зображення розгорнутої книги. Реалізував проєкт ГО «Інститут Суспільних Ініціатив» та молодий львівський художник Тарас Маляр за підтримки громадських організацій «Час Справедливості» та «Сихів.Медіа» в рамках стратегії «Кольоровий Сихів».

Спортивні кадри (вул. Хоткевича, 48)

У 2020 році на стіні сусіднього ліцею «Сихівський» теж з’явилася гарна абстракція, що складається з кадрів на спортивну тематику і надихає молодь вести здоровий спосіб життя. От, наприклад, займатися плаванням, адже знаходиться мурал саме на стінах басейну. Окрім плавчині тут красується велосипедист, футболіст, баскетболіст та різне спортивне спорядження.

Автором стінопису також став  Тарас Маляр у співпраці з ГО «Сихів.Медіа», «Панда суші», адміністрацією ліцею та Сихівською РА.

Алярм на Хоткевича (вул. Хоткевича, 14)

На вулиці Гната Хоткевича, неподалік Школи-гімназії Шептицьких теж з’явився кольоровий куточок. Його створили у 2018 році під час графіті-фестивалю «Алярм» за підтримки СихівМедіа.

Мурали, що тут знаходяться сподобаються тим, хто любить небанальний підхід до сучасного мистецтва.

Відродження (вул. Хуторівка, 28)

В 2014 році у Львів завітала «Французька весна». Під час цього фестивалю стіну Дитячої школи мистецтв №5 прикрасили фрескою «Відродження», створеною в рамках проєкту Стінart. 

Важко не підкреслити як гармонійно зливаються кольори малюнку з відтінком будівлі, зливаючись в одне ціле.

3. Іскра минулого

Тут можна побачити стінописи, які дістались сихівчанам в спадок від радянського минулого.

Контури минулого

Звідси розпочинаються мурали з минулого. На будинку №36 збереглися лише легкі обриси малюнку, що змушує вмикати фантазію і уявляти яким було первісне зображення.

Веселка (вул. Зубрівська, 25)

Не лише на вулиці Чукаріна є мурал з зображенням щасливих дітей. На цьому, значно давнішому, стінописі також зображений веселий хлопчик, який, вийшовши на свій балкон,  тішиться веселці після дощу.

Постать з 80-х (вул. Сихівська, 2)

А ось і найстаріший розпис на Сихові, виконаний повністю у тогочасному стилі. Він мав бути замальований у рамках декомунізації. Проте у відділі мистецтва XX століття Львівської національної галереї мистецтв заперечили і наголосили, що робота дуже професійна. Тому зафарбували серп і молот, а основні елементи малюнку залишили. Мурал відображає Сихів у 80-ті роки й також вражає своїм розміром.

4. Кольори Санта-Барбари Гармонійний авангард.

Калино-квіткові мотиви (вул. Б.Антоненка-Давидовича, 6)

Петриківський розпис з’явився у списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а його мотиви прикрасили стіну Дитячої школи народних мистецтв. Калиново-квіткові мотиви дуже гармонійно доповнили простір на стіні.

Мур біля поліцейського відділку (вул. Червоної Калини, 68)

Фарби графіті-фестивалю «Алярм» торкнулися і цієї стіни. Вона настільки влилася у вигляд району, що здається ніби інакше й не було.

Сімейство левів (вул. Скрипника, 23)

Кому красуватися на стіні у місті Лева, якщо не левам? Ось на Сихові їх ціла сімейка. Миле зображення знайшло місце на стіні інженерної будівлі біля дитячого майданчика за підтримки мешканців вулиці.

Мурал на Драгана (вул. Драгана, 10)

Також створений українськими та польськими художниками у рамках найбільшого графіті-фестивалю України «Алярм» за підтримки Сихів.Медіа. Загалом 2018 рік став часом змін для Сихова у мистецькому плану. Саме в цей рік на районі з’явилося дуже багато стінописів. 

Столик з квітами (вул. Червоної Калини, 105)

Поруч з сквером Гідності знаходиться мурал зі столиком і квітами, який ніби запрошує присісти і трошки перепочити. Створили його у такому домашньому стилі за підтримки громади Сихова та «109» групи.

5. За кадром

Тут чекають стінописи, які заслуговують на увагу, але знаходяться віддаленіше, ніж усі інші. Саме тому вони дістануться справжнім поціновувачам вуличного мистецтва.

ДСК (вул. Рахівська)

Ця довга стіна повністю вкрита розписами і чимось дуже нагадує Берлінський мур. Окрім цікавих сюжетів пікантності їй додає й розташування.

Обличчя (вул. Стрийська, 45)

Орнаментований різнокольоровий мурал, який зображає ніжне, колоритне лице жінки. На стінах заводу, у якому усе зупинилося він виглядає ковтком життя і свіжості.

+1